Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsrachel@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за везење со сечење ласерско топло

Дома>Производи>Машина за везење со сечење ласерско топло

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1593400571468729.jpg

laser cutting embroidery machine

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Embroidery Area:600*1000mm(or as customer ordered)

Големина на работната маса: LW: 10000X2350

Overall Dimensions:L-W-H: 10000X2350X1340mm, or Customized

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Применливи индустрии: Фабрика за производство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Име на бренд: ZHAOSHAN

Type:Chenille Embroidery

Операција: Компјутеризирана

Интервал на главата: 300мм

Потврдување: ISO9001

Гаранција: 1 година

Максимална брзина: 900RPM

Минимална брзина: 650 вртежи во минута

Тежина: 6000KG

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сива

Игли: 6Набавка Способност:

Набавка Способност:
200 сет / поставува месечно

Пакување и испорака:

пакување Детали:cheap price 24 heads embroidery machinery high speed towel computerized embroidery machine 
Бр.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 комплети во еден контејнер со седиште во 40ft

Порт:Ningbo/Shanghai port

Водечко време :

Количина (поставува)

1 - 3

>3

Est. Време (денови)

30

Треба да се преговараПриказ на производот:

карактеристики:


Modle Игли Глави Интервал на главата Работна површина Големина на рамката Должина × ширина
FMH-608+608 6 + 6 8 + 8 500 550 × 800 4590 × 840mm 6175 × 2200mm
FMH-612+612 6 + 6 12 + 12 500 550 × 800 6590 × 840mm 8175 × 2200mm
FMH-915+615 9 + 6 15 + 15 500 550 × 800 8090 × 830mm 9775 × 2200mm
FMH-918+618 9 + 6 18 + 18 500 550 × 800 9590 × 840mm 11275 × 2200mm
FMH-620+420 6 + 4 20 + 20 400 800 × 1200 8840 × 1240mm 11155 × 3000mm
FMH-624+624 6 + 6 24 + 24 450 600 × 1300 11450 × 1340mm 13165 × 3200mm
FMH-340+440 3 + 4 40 + 40 250 550 × 1300 10570 × 1340mm 12120 × 3200mm


главни карактеристики
Брзина на трчање 650-1200RPM
Должина на бод 0.1-12.7mm
Главен вратило мотор серво мотор
X&Y мотор за возење серво мотор
H Shaft Motor серво мотор
D Shaft Motor серво мотор
Thread Loose Motor Чекорен мотор
моќност 1-Phase 220V,3-Phase 380V(50/60HZ)
Масло систем Рачни или електрични системи за нафта
Operation Box 10 inch Full HD Screen
Факултативен уред Единечен редослед / двоен редослед / лесно снимање / лесно јамка / здодевно / лабаво мониста / ласерско сечење


                                                                                                        Контактирајте не