Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за вежбање на монистра со едноставни брзини со секвенска брзина

Дома>Производи>Машина за вежбање на монистра со едноставни брзини со секвенска брзина

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567498719657730.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567498716861308.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567498717301635.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567498718772858.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567498719657730.jpg

Машина за вез со едноставни снимање со монистра со високи брзини

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Embroidery Area:800 * 850mm

Worktable Size:L-W:6800X2300 мм

Главни димензии: LWH: 6800X2300X1750mm

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Применливи индустрии: Фабрика за производство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Бренд име:HAАОШАН

тип:Sequin Embroidery Machine

Работење:Computerized

Head Interval:400mm

Потврдување:ИСО9001

Гаранција:1 Year, Една година

Максимална брзина:1300RPM

Minimum speed:750RPM

Факултативни уреди: единечен / двојна секвенца

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер:Дахао

Боја: зелена / White / blue / Grey

Игли: 9

Скокни режим: Зачекорувачки мотор или електромагнет


Набавка Способност:
Способност за снабдување: 200 множества / сетови за еден месец

Пакување и испорака:

пакување Детали: ZhaoShan цена високо забрза мултиi head computerized везови машина
Не1-Vacuum packing without wooden case. (same machine can put 2 sets into one 40ft HQ контејнер)

Пристаниште: Ningbo/Шангај портаПриказ на производот:
карактеристики:

ModleИглиГлавиИнтервал на главатаРаботна површинаГолемина на рамкатаДолжина × ширина
FH-90494400800 × 8502030 × 880mm3600 × 2300mm
FH-90898400800 × 8503630 × 880mm5200 × 2300mm
FH-912912400800 × 8505230 × 880mm6800 × 2300mm
FH-915915400800 × 8506430 × 880mm8000 × 2300mm
FH-918918400800 × 8507630 × 880mm9200 × 2300mm
FH-920920400800 × 8507630 × 880mm10480 × 2300mm
FH-924924400800 × 85010030 × 880mm12080 × 2300mm
FH-928928350700 × 90010180 × 930mm11750 × 2400mm
FH-930930350660 × 90010260 × 930mm11790 × 2400mm


главни карактеристики
Брзина на трчање750-1300RPM
Должина на бод0.1-12.7mm
Главен вратило моторсерво мотор
X&Y возачки моторсерво мотор
моќност1-Phase 220V,3-Phase 380V(50/60HZ)
Опција за промена на бојатаПромена на бојата на завртката (SR)
Заклучување на горната нишкастандард
Масло системРачни или електрични системи за нафта
Структура на телотоТело на мост
Случај за ротациони кука / бобинУвезена кутија за ротациони кука / бобин
Опција за кастрењеВлечење мотор или кастрење на камери
Скокни режимСтапувачки мотор или соленоид
Факултативен уредЕдинечен редослед / двоен редослед / лесно снимање / лесно јамка / здодевно / лабаво мониста / ласерско сечење