Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за вежбање на монистра со едноставни брзини со секвенска брзина

Дома>производи>Машина за вежбање на монистра со едноставни брзини со секвенска брзина

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567562247680624.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567562248461788.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567562248297008.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567562248507416.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567562249535145.jpg

Со голема брзина 12 глава компјутеризирана машина за вез

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Површина за везење: 800 * 850mm

Worktable Size:L-W:6800X2300 mm

Главни димензии: LWH: 6800X2300X1750mm

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Применливи индустрии: Фабрика за производство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Име на марка: HAАОШАН

Тип: Секвен машина за везење

Операција: компјутеризирана

Интервал на главата: 400mm

Потврдување: ISO9001

Гаранција: 1 Година, една година

Максимална брзина: 1300RPM

Минимална брзина: 750RPM

Факултативни уреди: единечен / двојна секвенца

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сива

Игли: 9


Набавка Способност:
Набавка Способност:
200 сет / поставува месечно

Пакување и испорака:

пакување Детали:zhaoshan high speed 12 heads computerized embroidery machine price
NO.1-Vacuum packing without wooden case. (same machine can put 2 sets into one 40ft HQ container)

Порт:Пристаниште Нингбо / ШангајПриказ на производот:
карактеристики:

Modle Игли Глави Интервал на главата Работна површина Големина на рамката Должина × ширина
FH-904 9 4 400 800 × 850 2030 × 880mm 3600 × 2300mm
FH-908 9 8 400 800 × 850 3630 × 880mm 5200 × 2300mm
FH-912 9 12 400 800 × 850 5230 × 880mm 6800 × 2300mm
FH-915 9 15 400 800 × 850 6430 × 880mm 8000 × 2300mm
FH-918 9 18 400 800 × 850 7630 × 880mm 9200 × 2300mm
FH-920 9 20 400 800 × 850 7630 × 880mm 10480 × 2300mm
FH-924 9 24 400 800 × 850 10030 × 880mm 12080 × 2300mm
FH-928 9 28 350 700 × 900 10180 × 930mm 11750 × 2400mm
FH-930 9 30 350 660 × 900 10260 × 930mm 11790 × 2400mm
главни карактеристики
Брзина на трчање 750-1300RPM
Должина на бод 0.1-12.7mm
Главен вратило мотор серво мотор
X&Y возачки мотор серво мотор
моќност 1-Phase 220V,3-Phase 380V(50/60HZ)
Опција за промена на бојата Промена на бојата на завртката (SR)
Заклучување на горната нишка стандард
Масло систем Рачни или електрични системи за нафта
Структура на телото Тело на мост
Случај за ротациони кука / бобин Увезена кутија за ротациони кука / бобин
Опција за кастрење Влечење мотор или кастрење на камери
Скокни режим Стапувачки мотор или соленоид
Факултативен уред Единечен редослед / двоен редослед / лесно снимање / лесно јамка / здодевно / лабаво мониста / ласерско сечење