Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsrachel@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за вежбање на монистра со едноставни брзини со секвенска брзина

Дома>Производи>Машина за вежбање на монистра со едноставни брзини со секвенска брзина

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561851857176.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561851581206.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561851299669.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561852673610.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561852152271.jpg

912 Servo motor high speed flat computerized embroidery machine

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Embroidery Area:800*850mm

Worktable Size:L-W:6800X2300

Главни димензии: LWH: 6800X2300X1750mm

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Brand Name:ZHAOSHAN

Type:Flat Embroidery Machine

Operation:Computerized

Head Interval:400mm

Потврдување: ISO9001

Warranty:1 Year, One Year

Maximum speed:1300RPM

Minimum speed:750RPM

Факултативни уреди: единечен / двојна секвенца

Јазик: кинески / англиски / шпански

Computer:Dahao

Color:Green / White / blue / Grey

Игли: 9

Скокни режим: Зачекорувачки мотор или електромагнетНабавка Способност:
Набавка Способност:
200 сет / поставува месечно

Пакување и испорака:

пакување Детали:wholesale 912 servo motor high speed flat computerized embroidery machine 
NO.1-Vacuum packing without wooden case. (same machine can put 2 sets into one 40ft HQ container

Порт:Ningbo/Shanghai port)

Водечко време :

Количина (поставува)

1 - 5

>5

Est. Време (денови)

30

Треба да се преговараПриказ на производот:


карактеристики:


Modle Игли Глави Интервал на главата Работна површина Големина на рамката Должина × ширина
FH-904 9 4 400 800 × 850 2030 × 880mm 3600 × 2300mm
FH-908 9 8 400 800 × 850 3630 × 880mm 5200 × 2300mm
FH-912 9 12 400 800 × 850 5230 × 880mm 6800 × 2300mm
FH-915 9 15 400 800 × 850 6430 × 880mm 8000 × 2300mm
FH-918 9 18 400 800 × 850 7630 × 880mm 9200 × 2300mm
FH-920 9 20 400 800 × 850 7630 × 880mm 10480 × 2300mm
FH-924 9 24 400 800 × 850 10030 × 880mm 12080 × 2300mm
FH-928 9 28 350 700 × 900 10180 × 930mm 11750 × 2400mm
FH-930 9 30 350 660 × 900 10260 × 930mm 11790 × 2400mm


главни карактеристики
Брзина на трчање 750-1300RPM
Должина на бод 0.1-12.7mm
Главен вратило мотор серво мотор
X&Y Driving Motor серво мотор
моќност 1-Phase 220V,3-Phase 380V(50/60HZ)
Опција за промена на бојата Промена на бојата на завртката (SR)
Заклучување на горната нишка стандард
Масло систем Рачни или електрични системи за нафта
Структура на телото Тело на мост
Случај за ротациони кука / бобин Увезена кутија за ротациони кука / бобин
Опција за кастрење Влечење мотор или кастрење на камери
Скокни режим Стапувачки мотор или соленоид
Факултативен уред Единечен редослед / двоен редослед / лесно снимање / лесно јамка / здодевно / лабаво мониста / ласерско сечење


                                                                                                        Контактирајте не