Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за вежбање на монистра со едноставни брзини со секвенска брзина

Дома>производи>Машина за вежбање на монистра со едноставни брзини со секвенска брзина

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561524390712.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561524235838.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561524354004.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561525392209.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561526879104.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567561526115313.jpg

912 машини за вез со индустриски компјутер со голема брзина

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Површина за везење: 800 * 850mm

Worktable Size:L-W:6800X2300

Overall Dimensions:L-W-H: 6800X2300X1750mm

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Brand Name:ZHAOSHAN

Type:Flat Embroidery Machine

Операција: компјутеризирана

Интервал на главата: 400mm

Потврдување: ISO9001

Warranty:1 Year, One Year

Maximum speed:1300RPM

Minimum speed:750RPM

Optional Devices:Single Sequin/Dual Sequin

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сива

Needles:9

Jump Mode:Stepping Motor or Solenoid


Набавка Способност:
Набавка Способност:
200 сет / поставува месечно

Пакување и испорака:

пакување Детали:best price 912 high speed industrial computer embroidery machines for sale
NO.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 сетови во еден контејнер 40ft HQ

Порт:Ningbo/Shanghai port)

Водечко време :

Количина (поставува)

1 - 5

> 5

Est. Време (денови)

30

Треба да се преговараПриказ на производот:


карактеристики:

Modle Игли Глави Интервал на главата Работна површина Големина на рамката Должина × ширина
FH-904 9 4 400 800 × 850 2030 × 880mm 3600 × 2300mm
FH-908 9 8 400 800 × 850 3630 × 880mm 5200 × 2300mm
FH-912 9 12 400 800 × 850 5230 × 880mm 6800 × 2300mm
FH-915 9 15 400 800 × 850 6430 × 880mm 8000 × 2300mm
FH-918 9 18 400 800 × 850 7630 × 880mm 9200 × 2300mm
FH-920 9 20 400 800 × 850 7630 × 880mm 10480 × 2300mm
FH-924 9 24 400 800 × 850 10030 × 880mm 12080 × 2300mm
FH-928 9 28 350 700 × 900 10180 × 930mm 11750 × 2400mm
FH-930 9 30 350 660 × 900 10260 × 930mm 11790 × 2400mm

главни карактеристики
Брзина на трчање 750-1300RPM
Должина на бод 0.1-12.7mm
Главен вратило мотор серво мотор
X&Y возачки мотор серво мотор
моќност 1-Phase 220V,3-Phase 380V(50/60HZ)
Опција за промена на бојата Screw Rod(SR) Color Change
Upper Thread locking стандард
Масло систем Рачни или електрични системи за нафта
Body Structure Bridge body
Случај за ротациони кука / бобин Увезена кутија за ротациони кука / бобин
Опција за кастрење Stepping Motor or Cam Trimming
Скокни режим Stepping Motor or Solenoid
Факултативен уред Single Sequin/Dual Sequin/Easy Cording/Easy Loop/Boring/Loose Beads/Laser Cutting