Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за везење со рамна брзина

Дома>производи>Машина за везење со рамна брзина

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563037656490.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563037138062.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563037656490.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563039387872.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563039602795.jpg

Со голема брзина компјутерски рамен индустриски машина за вез (8

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Површина за везење: 500 * 1200mm

Големина на работна површина: LW: 10100X1530

Главни димензии: LWH: 11570X3600X1630mm

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Применливи индустрии: Фабрика за производство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Име на марка: HAАОШАН

Тип: рамна машина за везење

Операција: компјутеризирана

Интервал на главата: 110mm

Потврдување: ISO9001

Гаранција: 1 Година, една година

Product name:ZHAOSHAN high speed computer flat industrial embroidery machine

Максимална брзина: 1200RPM

Минимална брзина: 750RPM

Тежина: 6000KG

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сиваНабавка Способност:
Набавка Способност:
200 сет / поставува месечно

Пакување и испорака:

пакување Детали:ZHAOSHAN high speed computer flat industrial embroidery machine
NO.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 сетови во еден контејнер 40ft HQ

Порт:Пристаниште Нингбо / Шангај

Водечко време :

Количина (поставува)

1 - 5

> 5

Est. Време (денови)

30

Треба да се преговараПриказ на производот:


карактеристики:


Modle Игли Глави Интервал на главата Работна површина Големина на рамката Должина × ширина
SH-444 4 40 220 600 × 1500 10090 × 1530mm 11660 × 3600mm
SH-460 4 60 165 500 × 1500 10265 × 1530mm 11735 × 3600mm
SH-488 4 88 110 500 × 1500 10100 × 1530mm 11570 × 3600mm
SH-490 4 90 165 500 × 1500 15215 × 1530mm 16685 × 3600mm
SH-4110 4 110 165 500 × 1500 18515 × 1530mm 20185 × 3600mm

главни карактеристики
Брзина на трчање 750-1200RPM
Должина на бод 0.1-12.7mm
Главен вратило мотор серво мотор
X&Y возачки мотор серво мотор
моќност 1-Phase 220V,3-Phase 380V(50/60HZ)
Опција за промена на бојата Двоен кутии за промена на бојата
Масло систем Рачни или електрични системи за нафта
Операција кутија Екран на допир 8 инчи или 10 инчен
Случај за ротациони кука / бобин Увезена кутија за ротациони кука / бобин
Опција за кастрење Двоен чекор со мотори
Скокни режим електромагнетниот
Факултативен уред Сингл / двоен ред / лесно снимање / здодевно / ласерско сечење