Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за везење со шини со голема брзина Чениел

Дома>Производи>Машина за везење со шини со голема брзина Чениел

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567499417107496.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567499417904221.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567499416818017.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567499418235919.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567499418303428.jpg

Машина за вез со шини од шини со голема брзина

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Област за везење:600 * 900mm

Големина на работна површина:LW:8050X2350

Габаритни димензии:L-W-H: 8050X2350X1340mm, Customголемина

По-продажба на услуги обезбедени:Послужба за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисни машини во странство

Примени индустрии:Фабрика за производство

Состојба:Нови

Место of Origin:Жеџијанг, Кина

Име на бренд:ZHAOSHAN

Type:Chenille: Везење

Операција:Компјутеризирана

Интервал на главата:300mm

сертификација:ISO9001

Гаранција:1 Година

Име на производот:големопродажна цена 624+624 high speed computer towel embroidery machine

Максимална брзина:900RPM

Minimum speed:650RPM

Тежина:6000KG

Јазик:Кинески / English / Spanish

Пресметаr:Dahao

Боја:зелена / Бела / сина / Греј

Needles:6


Набавка Способност:
Набавка Способност:
200 Постави/Sets per Month

Пакување и испорака:


Пакување Детали за: големопродажна цена 624 + 624 машина за вез на компјутерски пешкири со голема брзина
NO.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 сетови во еден контејнер 40ft HQ

Пристаниште: Пристаниште Нингбо / Шангај

Водечко време :

Количина (поставува)

1 - 3

> 3

Est. Време (денови)

30

Треба да се преговараПриказ на производот:

карактеристики:


ModleИглиГлавиИнтервал на главатаРаботна површинаГолемина на рамкатаДолжина × ширина
FMH-608 + 6086 + 68 + 8500550 × 8004590 × 840mm6175 × 2200mm
FMH-612 + 6126 + 612 + 12500550 × 8006590 × 840mm8175 × 2200mm
FMH-915 + 6159 + 615 + 15500550 × 8008090 × 830mm9775 × 2200mm
FMH-918 + 6189 + 618 + 18500550 × 8009590 × 840mm11275 × 2200mm
FMH-620 + 4206 + 420 + 20400800 × 12008840 × 1240mm11155 × 3000mm
FMH-624 + 6246 + 624 + 24450600 × 130011450 × 1340mm13165 × 3200mm
FMH-340 + 4403 + 440 + 40250550 × 130010570 × 1340mm12120 × 3200mm


главни карактеристики
Брзина на трчање650-1200RPM
Должина на бод0.1-12.7mm
Главен вратило моторсерво мотор
X&Y возачки моторсерво мотор
Мотор со вратилосерво мотор
D мотор со вратилосерво мотор
Лабав мотор на конецЧекорен мотор
моќност1-Phase 220V,3-Phase 380V(50/60HZ)
Масло системРачни или електрични системи за нафта
Операција кутијаFull HD екран на 10 инчи
Факултативен уредЕдинечен редослед / двоен редослед / лесно снимање / лесно јамка / здодевно / лабаво мониста / ласерско сечење