Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за везење со шини со голема брзина Чениел

Дома>Производи>Машина за везење со шини со голема брзина Чениел

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563766552371.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563766766078.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563766387727.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563767111699.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563767706957.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563767230043.jpg

Машини за шиење вез со висока ефикасност во индустриски ланец

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Површина за везење: 600 * 900mm

Големина на работна површина: LW: 8150X2350

Главни димензии: LWH: 8150X2350X1340mm

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Име на марка: HAАОШАН

Тип: Везење Ченил

Операција: компјутеризирана

Интервал на главата: 300mm

Потврдување: ISO9001

Гаранција: 1 Година, една година

Максимална брзина: 900RPM

Минимална брзина: 650RPM

Тежина: 6000KG

Product name:High efficiency industrial chain stitch embroidery sewing machines

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сива

Игли: 4Набавка Способност:

Набавка Способност:
200 сет / поставува месечно

Пакување и испорака:

пакување Детали:Машини за шиење вез со висока ефикасност во индустриски ланец
NO.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 сетови во еден контејнер 40ft HQ

Порт:Пристаниште Нингбо / Шангај

Водечко време :

Количина (поставува)

1 - 5

> 5

Est. Време (денови)

25

Треба да се преговара


Детален опис на производот:

NO.1 машини со добар квалитет со конкурентна цена.
NO.2-Навремена испорака.
Услуга за постпродажба NO.3-VIP.Опис:


ZHAOSHAN 612(6 COLOR,12 HEADS) SERIES TOWEL/CHAIN STITCH COMPUTERIZED EMBROIDERY MACHINES.

We can produce machines according to customer’s special requirements. The speed can reach 650RPM,the chenille embroidery and chain stitch embroidery can be changed automatically.

Единица: мм

модел

Игли

Глави

Растојание на главата

Emb.Range (XxY)

Должина на

ширина

Висина

608

6

8

800

X 1650 1250

10090

3050

1440

612

6

12

400

X 500 750

6250

2050

1340

615

6

15

300

X 600 900

6250

2350

1340

Машинскиот модел и спецификациите може да се направат според посебен услов на клиентот, а вистинската големина и детали треба да се наведат до договор.