Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за везење со прицврстување

Дома>Производи>Машина за везење со прицврстување

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568167453168.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568167453168.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568168372834.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568170525015.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568169231802.jpg

Машина за везење со прицврстување

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ

Основни детали:


Површина за везење: 850 * 1200mm

Големина на работна површина: LW: 8550X2950

Главни димензии: LWH: 8550X2950X1750mm

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Име на марка: HAАОШАН

Тип: Секвен машина за везење

Операција: компјутеризирана

Head Number:12 Heads

Needle Number:2needles

Интервал на главата: 550mm

Потврдување: ISO9001

Максимална брзина: 900RPM

Минимална брзина: 650RPM

Тежина: 5000KG

Product name:212 TAPPING COMPUTERIZED EMBROIDERY MACHINE ZHAO SHAN

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сива

Гаранција: Една година

Потекло: Кина

Игли: 2

По продажбата услуга: инженери на располагање на машини услуги во странствоНабавка Способност:


Набавка Способност: 200 сет / поставува месечно


Пакување и испорака:


Packaging Details: 212 TAPPING COMPUTERIZED EMBROIDERY MACHINE ZHAO SHAN
NO.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 сетови во еден контејнер 40ft HQ

Port: Ningbo/Shanghai port


discription:


ZHAOSHAN 615+15 SERIES SEQUIN,CORDING-MIXED COMPUTERIZED EMBROIDERY MACHINE.

Liquid crystal display (LCD): with high definition display, it can monitor the embroidery design with dynamical digitals ,meanwhile it can be easily handle.


модел

Игли

Глави

Растојание на главата

Emb.Range (XxY)

Должина на

ширина

Висина

912

9

12

550

X 850 1200

8650

2950

1750

615

6

15

450

X 800 900

8800

2350

1850

323

3

23

330

X 880 1100

10130

2750

1850

Машинскиот модел и спецификациите може да се направат според посебен услов на клиентот, а вистинската големина и детали треба да се наведат до договор.


Детален опис на производот:

NO.1 машини со добар квалитет со конкурентна цена.
NO.2-Навремена испорака.
Услуга за постпродажба NO.3-VIP.