Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за везење со прицврстување

Дома>Производи>Машина за везење со прицврстување

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563900514074.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563900514074.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563900429605.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563901161113.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563901586639.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567563902596772.jpg

212 Прислушување на компјутеризирана машина за вез

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Површина за везење: 850 * 1200mm

Големина на работна површина: LW: 8550X2950

Главни димензии: LWH: 8550X2950X1750mm

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Име на марка: HAАОШАН

Тип: Секвен машина за везење

Операција: компјутеризирана

Број на глава: 12 глави

Број на игли: 2негли

Интервал на главата: 550mm

Потврдување: ISO9001

Максимална брзина: 900RPM

Минимална брзина: 650RPM

Тежина: 5000KG

Име на производот: 212 TAPPING COMPUTERISED EMBROIDERY MACHINE ZHAO SHAN

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сива

Гаранција: Една година

Потекло: Кина

Игли: 2Набавка Способност:

Набавка Способност:
200 сет / поставува месечно

Пакување и испорака:

пакување Детали:212 TAPPING COMPUTERIZED EMBROIDERY MACHINE ZHAO SHAN
NO.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 сетови во еден контејнер 40ft HQ

Порт:Пристаниште Нингбо / Шангај


Детален опис на производот:

NO.1 машини со добар квалитет со конкурентна цена.
NO.2-Навремена испорака.
Услуга за постпродажба NO.3-VIP.Опис:


QUАОШАН 615 + 15 СЕРКИ СЕКИН, КОМПАТИРА MIЕ НА КАРТИНГ-КАМПАНИЗИРАНА МАШИНА ЗАЕДНИЦА.

Дисплеј со течен кристал (LCD): со дисплеј со висока дефиниција, може да го следи дизајнот на везот со динамички дигитали, во меѓувреме може лесно да се справи.

Единица: мм

модел

Игли

Глави

Растојание на главата

Emb.Range (XxY)

Должина на

ширина

Висина

912

9

12

550

X 850 1200

8650

2950

1750

615

6

15

450

X 800 900

8800

2350

1850

323

3

23

330

X 880 1100

10130

2750

1850


Машинскиот модел и спецификациите може да се направат според посебен услов на клиентот, а вистинската големина и детали треба да се наведат до договор.Основна конфигурација:

1 Оригинален LCD монитор на 5.4 / 8.4 / 10 инчен DAHAO.

2. Main shaft motor: Panasonic/Dahao servo motor 1.0KW

3. Rotary hooks( Shuttle): Made In Japan.

4. All best parts.

5. Pantagraph driveing motor: Gloden Cup stepping motor/ Panasonic/Dahao servo motor 1.5KW.

6. Work speed: 750RPM.

7. Flat embroidery.

8. Both painting and table color can be selected by customer.