Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за везење со капа и маица

Дома>Производи>Машина за везење со капа и маица

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568213520591.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568214258257.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568213520591.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568214688049.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567568215604943.jpg

Машина за везови со капа и маица

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Површина за везење: 400x450

Големина на работна сила: 4250 * 1050mm

Главни димензии: 4250 * 1050 * 1650mm, Персонализирано

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Применливи индустрии: Фабрика за производство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Име на марка: HAАОШАН

Тип: Машина за везење со капа

Операција: компјутеризирана

Интервал на главата: 400

Потврдување: ISO9001

Гаранција: 1 година

Product Name:zhaoshan factory high quality low price cap embroidery machine

Јазик: кинески / англиски / шпански

Тежина: 4Ton

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сива

Макс. брзина: 850rpm

Мин.пр.: 650rpm

Игли: 12


Набавка Способност:
Набавка Способност:

120 сет / поставува месечно


Пакување и испорака:


Пакување Детали за: zhaoshan factory high quality low price cap embroidery machine
Vacuum packing, wooden case packing.
NO.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 сетови во еден контејнер 40ft HQ

Пристаниште: НИНГБО / ШАНГАИ

Водечко време :

Количина (поставува)

1 - 3

> 3

Est. Време (денови)

30

Треба да се преговара


Приказ на производот:
карактеристики:


Dahoo series computer with high reputation.
With Panasonic servo motor or Dahoo servo motor or Current Motor
Embroidery area according to customers requirements
This machines can change color automatically
With automatically thread trimmer
With UTC
Good quality Italian belt
Japanese rotary hook, bobbin case
All spare parts are sophisticated and well installed
The speed can be up to 850rpm