Индустриска зона haаош , Улица Хуандонг City ujуџи Сити Province Provinceеџијанг покраина , Кина.

сите категории
EN
Јавете ни се

+86-0575-87250686 |+86-575-87250687

Испратете ни е-пошта

zsbruce@zhaoshanemb.com

Време на отворање

Пон -Сат: 7: 00 - 17: 00

Машина за везење со капа и маица

Дома>производи>Машина за везење со капа и маица

  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567564209393627.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567564209393627.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567564210664021.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567564211744914.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567564211487770.jpg
  • https://www.zhaoshanemb.com/upload/product/1567564211578755.jpg

1208 капа компјутерска машина за вез

Контактирајте не

  • ВОВЕД НА ПРОИЗВОДОТ
Основни детали:

Површина за везење: 400 * 450mm

Worktable Size:L-W:3250X1300mm

Главни димензии: LWH: 3250X1300X1570mm

Обезбедена услуга за пост-продажба: Услуга за одржување и поправка на терен, Инженери кои се достапни за сервисирање машини во странство

Состојба: нови

Место на потекло: hejеџијанг, Кина

Име на марка: HAАОШАН

Тип: Машина за везење со капа

Операција: компјутеризирана

Интервал на главата: 400mm

Потврдување: ISO9001

Гаранција: 1 Година, една година

Максимална брзина: 900RPM

Минимална брзина: 650RPM

Тежина: 6000KG

Product name:1208 cap computer embroidery machine best price high quality

Јазик: кинески / англиски / шпански

Компјутер: Дахао

Боја: зелена / бела / сина / сива

Игли: 12Набавка Способност:

Набавка Способност:
200 сет / поставува месечно

Пакување и испорака:

пакување Детали:1208 cap computer embroidery machine best price high quality
NO.1-Вакуумско пакување без дрвена кутија. (истата машина може да стави 2 сетови во еден контејнер 40ft HQ

Порт:Пристаниште Нингбо / Шангај

Водечко време :

Количина (поставува)

1 - 3

> 3

Est. Време (денови)

30

Треба да се преговараDetailed Product Description:

NO.1-Good Quality Machines With Competitive Price.
NO.2-On Time Delivery.
NO.3-VIP After-Sales Service.Опис:


ZHAOSHAN 1208 (12NEEDLES 8 HEADS) SERIES HAT COMPUTERIZED EMBROIDERY MACHINE.

We can produce machines according to customer’s special requirements . This series hat computerized embroidery machine can be used for normal flat embroideery, cap embroidery and T-shirt embroidery . The products perform with high speed,compact structure and high quality, the machines by customer favorite.

Unit:mm

модел

Игли

Глави

Head spacing

Emb.Range (XxY)

Должина на

ширина

Висина

1201

12

1


X 400 450

760

700

1600

1204

12

4

400

X 400 450

2650

1300

1570

1208

12

8

400

X 400 450

3250

1300

1570

Machine model and specifications can be made as per customer’s special requirement ,and the actual size and details should be refered to contract.
Основна конфигурација:


1. DAHAO original 5.4/8.4/10 inch LCD monitor.

2. Main shaft motor: Panasonic/Dahao servo motor 1.0KW

3. Rotary hooks( Shuttle): Made In Japan.

4. All best parts.

5. Pantagraph driveing motor: Gloden Cup stepping motor/ Panasonic/Dahao servo motor 1.5KW.

6. Work speed: 750RPM.

7. Flat embroidery.

8. Both painting and table color can be selected by customer.